Vilniaus „LEU – VHC – SM Tauras“ 2014-2015 Sezono istorija

Lietuvos vyrų rankinio čempionato I lygos sezoną pradėjo iš esmės pasikeitusi. Į komandą atėjo daug naujų, perspektyvių, jaunų žaidėjų. Pavadinimas taip pat pasikeitė – Vilniaus „LEU – VHC – SM Tauras“. Sezono pirmoje pusėje mūsiškiai šventė tris pergales ir du kartus turėjo pripažinti varžovų pranašumą. Pirmose rungtynėse „LEU – VHC – SM Tauro“ rankininkai susitiko su grėsminga Šalčininkų „Sokol“ komanda. Nuo pat pirmos minutės vyko įnirtinga kova, juk mūsiškiai susitiko su praėjusio sezono čempionais. Bet rezultatyviai sužaidus paskutinę atkarpą, mūsiškiai išplėšė pirmąją pergalę rezultatu 30:25. Sekančioje išvykoje į Alytų Vilniaus rankinio centro antroji komanda susitiko su vietos „SRC Almeidos – Stronglaso“ ekipa. Mūsiškiai be didesnio vargo įveikė alytiškius 4 įvarčių skirtumu – 27:23(13:9). Rungtynėse su Panevėžio sporto vidurinės mokyklos rankininkais mūsiškiai vėl šventė pergalę 32:20(13:10). Kone pats įnirtingiausias susitikimas buvo su Molėtų SK „Molėtai“ rankininkais. Mūsų komandai teko kietas riešutėlis, kurio nepavyko perkąsti. Rungtynės baigėsi rezultatu 34:36(13:18) SK „Molėtų“ naudai. Paskutiniosiose Lietuvos vyrų rankinio čempionato, I lygos rungtynėse susitiko Vilniaus „LEU – VHC – SM Tauras“ ir Panevėžio KKSC „Grifas“. Deja, mūsų rankininkai turėjo pripažinti svečių pranašumą 24:27(10:13). Prieš iškeliaujant į šventinę pertrauką Vilniaus „LEU – VHC – SM Tauro“ komanda sužaidė dvi II rato rungtynes su „Sokol“ ir Alytaus rankininkais. Susitikime su Šalčininkų komanda, kaip ir pirmame, mūsiškiai šventė pergalę 30:28(17:13). Rungtynėse su alytiškiais „LEU – VHC – SM Tauras“ parodė savo pranašumą ir iškovojo užtikrintą pergalę 36:24(15:13). Sausio mėnesį mūsų komanda po pertraukos Molėtuose susitiko su „SK Molėtų“ rankininkais. Šios dvi komandos iki šio susitikimo turėjo surinkusios po lygiai taškų ir dalijosi B pogrupyje II – III vietas, praleidusios į priekį Panevėžio KKSC „Grifas“ rankininkus. Rungtynėse Molėtuose tą kartą pergalę šventė šeimininkai 28:26(15:15). Antrose šių metų rungtynėse LEU rankinio komanda namuose susitiko su Panevėžio sporto vidurinės mokyklos rankininkais. Mūsiškiai nepagailėjo jaunųjų žaidėjų ir šventė pergalę 32:26(18:15). Paskutiniosiose Lietuvos rankinio čempionato I lygos reguliariojo sezono rungtynėse Panevėžyje Vilniaus rankinio centro antroji komanda susitiko su KKSC – „Grifas“ rankininkais. Deja, ir antrą kartą mūsiškiai nusileido panevėžiečiams 24:32(12:16).
Atkrintamosiose Lietuvos vyrų rankinio čempionato I lygos varžybose Vilniaus rankinio centro antroji komanda išvykoje susitiko su Kauno „LSU FRK Atletas – Gaja“. Deja, šio etapo pradžia mūsiškiams nesėkminga. Mūsiškiai turėjo pripažinti Kauno rankininkų pranašumą 32:21.
Nuo pat pirmojo kėlinio pradžios LSU komanda šturmavo mūsų vartus. Įvartis į įvartį mūsiškių atsilikimas vis didėjo (1:6; 3:7). 16 rungtynių minutę komandas jau skyrė 9 įvarčiai (3:12). „LEU – VHC – SM Tauras“ niekaip negalėjo susitvarkyti su kauniečių puolimų, o taip pat nesugebėjo ir užpulti. Atsilikimas vis augo (4:13; 6:16). Į pertrauką komandos išėjo su 11 įvarčių skirtumu (7:18).
Antrajame kėlinyje varžovai dar pridėjo. Po 10 min. komandas skyrė jau 15 įvarčių, tačiau po akimirkos mūsiškiai pradėjo mažinti atsilikimą (8:23). Žaidimas išsilygino, tačiau atsilikimo vilniečiai sumažinti negalėjo. Nors mūsiškiai artėjo, atrodė, kad jau užsikabins, tačiau tai nugesindavo kauniečiai (9:23; 12:24; 13:26; 18:27). Nors antrasis kėlinys buvo sužaistas lygiosiomis (14:14), tačiau susitikimo rezultatas buvo  Kauno „LSU FRK Atletas – Gaja“ naudai 21:32. Toliau atkrintamųjų kova nusikelė į Vilnių.
Antrame susitikime mūsiškiai kovėsi kaip „liūtai“, bet, deja, ir šį kartą jiems nepavyko nugalėti svečių. Nuo pat pirmų minučių Kauno „LSU FRK Atletas – Gaja“ ėmėsi iniciatyvos ir išsiveržė į priekį. Mūsiškiai turėjo atsilikinėjo ir turėjo vytis (1:4; 7:9). 15 rungtynių minutę rezultatas buvo lygus (10:10). Nuo šios akimirkos rezultatas buvo apylygis, komandos žaidė lygų žaidimą, nors musiškiai ir atsilikinėjo. Pirmasis kėlinys baigėsi rezultatu  17:19 svečių naudai.
Antrajame kėinyje komandos žaidė įvartis į įvartį, tai viena, tai kita ekipa pelnydamos kelis įvarčius iš eilės. Mūsų rankininkai sužaidę atkarpą 5:0 išsiveržė į priekį 23:21. Tada jau sekė kauniečių spurtas – 0:6 ir jau jie buvo priekyje. Likusią rungtynių atkarpą kauniečiai pirmavo. Tik paskutiniąją susitikimo minutę S. Stankevičius sugebėjo pelnyti įvartį ir išlygino rezultatą (36:36).
Dvikova tuo nesibaigė, juk reikėjo išaiškinti laimėtoją, todėl sekė pratęsimas. Deja, pratęsimo laiką sėkmingiau sužaidė kauniečiai ir sugebėjo išplėsti pergalę iš mūsiškų rankų. Po 70 rungtynių minučių SM Tauro sporto salės švieslentėje degė rezultatas 42:45. Tai reiškė, kad mūsų antroji komanda baigė šių metų sezoną. Serijoje iki dviejų pergalių jie nusileido kauniečiams 0:2. Mūsų komanda iškrito iš kovos dėl medalių.

Komandos žaidėjai bei treneriai: komandos kapitonas Dovydas Šimkaitis Nr. 5, Lukas Urbonavičius Nr. 15, Aivaras Janušauskas Nr. 11, Andrius Jackus Nr. 32, Evaldas Janušauskas Nr. 77, Simas Stankevičius Nr. 14, Paulius Šileika Nr. 10, Rosvaldas Ramunis Nr. 8, Dovydas Kuodys Nr. 15, Tadas Tumosas Nr. 3, Ignas Jonuška Nr. 18, Ignas Kuprevičius Nr. 4, Darius Matulevičius Nr. 7, Andrius Antanavičius Nr. 9, Tautvydas Gudavičius Nr. 12, Linartas Tuomas Nr. 1, Aivaras Sedziniauskas Nr. 2, Vilius Liačas Nr. 11, Rytis Kavaliauskas Nr. 19, Dominykas Stonys Nr. 23, Dominykas Garbėnas Nr. 17, Jovydas Jurašius Nr. 13.