BHL RUNGTYNĖS SU CHARAKTERIU
Baltijos rankinio lygos Lietuvos derbyje šį kartą susitiko „VHC Šviesa“ ir „Dragūnas“. Trečias savaitgalis, trečias kartas su klaipėdiečiais: „Vivus.lt“ rankinio lygoje, Lietuvos studentų čempionate ir Baltijos rankinio lygoje. Šį kartą dvikova buvo labai įnirtinga, kova iki paskutinių susitikimo minučių.
Pirmoje rungtynių pusėje svečiai demonstravo solidų pranašumą ir gynyboje, ir puolime. „Dragūnas“ bėgo, o mūsiškiai bandė vytis. Bet klaidos darė savo, nes po jų sekė įvarčiai į mūsų vartus. Greitas klaipėdiečių puolimas leido jiems įvartis nuo įvarčio tolti nuo mūsiškių. 19 rungtynių minutę atsilikimas dar buvo 3 įvarčiai, tačiau varžovai pelnę kelis įvarčius iš eilės, dar labiau pabėgo į priekį. Pirmoji rungtynių pusė baigėsi rezultatu 12:19.
Nors kai kurie žiūrovai manė, kad jau viskas baigta, bet visos blogos teorijos nepasiteisino. Mūsų komanda į antrą kėlinį išėjo susikaupusi, nusiteikusi sustabdyti „Dragūno“ greitą puolimą. Komandos įsivėlė į pozicinį žaidimą. Kas minutę „VHC Šviesa“ artėjo prie varžovų (20:24; 23:28). Likus 4 min. atsilikimas ištirpo iki minus 1 įvarčio (27:28). Paskutiniosios susitikimo minutės jau buvo sėkmingesnės varžovams, kurie ir iškovojo pergalę trijų įvarčių skirtumu (28:31).
Mūsų komandos kapitonas Valdas Drabavičius: „Pirmame kėlinyje vėl tragiškai negrįžome į gynybą iš viso. Čempionato rungtynėse jau žaidėme su jais, ir jie bėgo pirmame kėlinyje taip pat, berods 10 įvarčių iš greito puolimo mums įmetė. Tarėmės, kad grįšime į gynybą, kad neleisime jiems bėgti, tai pirmame kėlinyje jie pelnė 8 įvarčius vėl. Sunku. Atrodo, poziciniame žaidime mes rungtyniaujame lygiai, bet ant greito mes neužbėgom, o jie užbėgo, pelnė 8 įvarčius ir po pirmojo kėlinio buvo -7. Sunku prisivyti. O per pertrauką rūbinėje kalbėjome, kad turime sustabdyti jų greitas atakas, kad daryti daugiau keitimų. Lyg ir pavyko, sumažinome iki minimalaus atsilikimo, sėkmė lydėjo ir mums metimuose. Deja, bet pritrūko jėgų.“
„Dragūno“ žaidėjas Laurynas Palevičius: „Tikėjomės sunkių rungtynių. Aišku, po pirmo kėlinio gal šiek tiek atsipalaidavome, nes susikrovėme 7 įvarčių skirtumą. Bet „VHC Šviesa“ kaip visada rodė savo charakterį ir antrame kėlinyje parodė, kad dar viskas buvo jų rankose. Antroje rungtynių pusėje, manau, nustojome žaisti savo rankinį, kurį žaidžiame. Aišku, sukrito jų keli gan įspūdingi jų metimai, patys neįmetėme iš gerų padėčių ir jie greitai grįžo į žaidimą. Pirmas kėlinys buvo su mažiau kontakto – bėgi – meti, o jau antrame kėlinyje prasidėjo jau kietas rankinis.“

Mūsų komandai įvarčius pelnė Tomas Bernatavičius – 10(3), Valdas Drabavičius – 8, Matas Mecelica – 5, Artūras Švilpa – 2, Karolis Antanavičius, Tadas Tumosas ir Julius Šeibokas – po 1 įv.
„Dragūno“ komandai įvarčius pelnė Gabrielis Žanas Virbauskas – 6(2), Laurynas Palevičius – 5, Laurynas Simonavičius ir Benas Butkus – po 4 įv., Modestas Vaitekūnas – 3, Gintaras Cibulskis, Šarūnas Ugianskis ir Karolis Bliuvas – po 2 įv., Arvydas Bučius, Lukas Juškėnas ir Lukas Vanagas – po 1 įv.