TURNYRAS ESTIJOJE - "POLVA CUP 2017"

Ir toliau mūsų komanda ruošiasi artėjančiam naujajam sezonui. Rugpjūčio 25-27 d. Estijoje mūsiškiai dalyvavo tarptautiniame turnyre „Polva Cup 2017“. Dėl taurės kovojo 8 komandos: dvi iš Lietuvos – „VHC Šviesa“ ir „Dragūnas“, viena Latvijos komanda – „SK Latgols“, dvi Estijos komandos – Polva „Serviti“ ir Polva „Coop“, Baltarusijos komanda „SKA Minsk2“, „Grankulla IFK“ iš Suomijos ir „St. Petersburg HC“ iš Rusijos. Komandos buvo suskirstytos į dvi grupes.

Pačią pirmą turnyro dieną mūsų komanda susitiko su latviais. Nuo pat pirmos rungtynių minutės mūsiškiai išsiveržė į priekį ir pirmaudami visą susitikimo laiką pelnė pirmą pergalę 35:26(22:16). Pagrindinę turnyro dieną „VHC Šviesa“ žaidė dvi rungtynes. Pirmose susitiko su komanda iš Baltarusijos sostinės – „SKA Minsk2“. Čia jau atiteko kietesnis riešutėlis. Pirmuosius įvarčius savo komandai mūsiškiai pelnė 6 susitikimo minutę. Pirmoji rungtynių pusė baigėsi rezultatu 19:11, Minsko komandos naudai. Antroje dalyje musiškiai bandė švelninti rezultatą, vijosi priešininkus, tirpdė atsilikimą, bet to nepakako, nes tuoj sureaguodavo varžovai. Nors antrąjį kėlinį vienu įvarčiu laimėjo mūsiškiai, bet galūtinis rezultatas buvo „SKA Minsk2“ naudai 38:31. Trečiasis varžovas šiame turnyre buvo šeimininkai – Polva „Serviti“. Estijos čempionai neleido mūsiškiams lengvai kvėpuoti, nuo pirmų minučių išsiveržė į priekį. Po pirmojo kėlinio mūsų komandos atsilikimas buvo -5 įvarčiai (14:19). Antrame kėlinyje varžovai dar pridėjo ir rungtynės baigėsi rezultatu 36:25 „Serviti“ naudai. Grupėje užimta trečioji vieta.

Paskutiniąją turnyro dieną vyko varžybos dėl vietų. Mūsiškiai dėl 5-6 vietos susitiko su Klaipėdos „Dragūnu“. Čia „VHC Šviesa“ parodė savo charakterį. Nuo pirmojo kėlinio pradžios Lietuvos čempionai buvo priekyje 4-5 įvarčių skirtumu. Mūsiškiai bandė kvėpuoti varžovams į nugaras, bandė švelninti atsilikimą. Po 30 min. priekyje vis dar buvo „Dragūnas“ – 18:14. Antrame kėlinyje varžovai vis dar buvo priekyje, mūsiškiai niekaip negalėjo pasivyti. 40 min. atsilikimas jau buvo 7 įvarčiai (19:26). Einant susitikimui į pabaigą mūsų komandą persilaužė ir pradėjo atsilikimą tirpdyti (28:31, 30:33). Likus 3 min. iki rungtynių pabaigos atsilikimas buvo -2 įvarčiai,  bet „VHC Šviesa“ rankininkai surezgė kelias rezultatyvias atakas, išplėšė pergalę šiame susitikime 34:33 ir užėmė V vietą.

Turnyro laimėtojais tapo Rusijos komanda „St. Petersburg HC“, antri liko šeimininkai – Polva „Serviti“, treti – Suomijos komanda „Grankulla IFK“, ketvirti – „SKA Minsk2“.

Šio turnyro metu rezultatyviausias mūsų komandoje buvo Valdas Drabavičius, kuris pelnė 37 įvarčius. Rosvaldas Ramunis pridėjo 17įv., Tadas Rasakevičius – 16,  Jovydas Jurašius – 15, Artūras Švilpa – 14, Ernestas Jančiukas – 9, Aleksandr Grišin – 7, Karolis Antanavičius – 6,  Airijus Čypas – 3 ir Matas Pranckevičius pridėjo 1 įvartį.

Mūsų komandos kapitonas Valdas Drabavičius: „Tokiuose turnyruose dalyvaujame tam, kad gerėtų mūsų komandinis žaidimas, kad pajaustume vienas kitą, kad atsirastų susižaidimas. Po vasaros atostogų dar nejaučiame vieni kitų taip, kaip turėtume jausti. Kuo daugiau draugiškų varžybų, tuo greičiau įgausime tinkamą formą. Manau, tikrai judame kryptingai teisinga linkme.  Naujokai jungiasi neblogai, žinoma visiems yra kur tobulėti, tiek naujokams, tiek ir senbuviams, bet vienas kitam padedame. Nauji žaidėjai atidžiai klauso. Kantriai siekiame bendro tikslo. Šiame turnyre užimta V vieta nesame patenkinti. Tikslas minimum buvo žaisti del III vietos, deja, gavosi kaip gavosi. Į turnyra negalėjo vykti keli žaidėjai dėl traumų, dėl darbų. Paskutinėse dvejose rungtynėse žaidėme be keitimų. Šiame turnyre patyrėme nuostolių, dar nėra aišku tiksliai kaip ir kas, bet abu mūsų pagrindiniai metikai – Karolis Antanavičius ir Rosvaldas Ramunis – turnyro nebaigė sveiki, abu patyrė traumas.“

Komandos treneris Antanas Taraskevičius: „Tai buvo vienas iš paskutinių parengtumo patikrinimų rengiantis naujam varžybiniam sezonui. Aštuonių komandų turnyre dalyvavo stiprios klubinės komandos iš Estijos, Suomijos, Rusijos, Baltarusijos Latvijos ir Lietuvos. Lietuvai atstovavo mūsų „Šviesos“ ir Lietuvos čempionai Klaipėdos „Dragūno“ rankininkai. Visos komandos per tris dienas sužaidė po keturias rungtynes. Mūsiškiams, galima sakyti, sekėsi vidutiniškai. Dvejas rungtynes pavyko laimėti ir dvejose patirti pralaimėjimai. Susitikime dėl 5 - 6 vietų mūsiškiams teko susigrumti su mūsų šalies čempionais Klaipėdos „Dragūno“ rankininkais. Pirmame turnyro susitikime su latviais mūsų komandos du pagrindiniai bombardyriai K. Antanavičius ir R. Ramūnis patyrė traumas ir toliau žaisti negalėjo. Dar ir kiti žaidėjai V. Drabavičius, T. Rasakevičius, J. Biekša  turėjo žaisti kentėdami nemažus skausmus įvairiose kūno dalyse. Dar mūsų keturi žaidėjai dėl darbinių reikalų negalėjo išvykti į Estiją. Komandai likus be žaidėjų, kurie gali pelnyti įvarčius nuo tolimų atstumų, proga gavo pasireikšti kiti jauni žaidėjai. Deja jaunimo pastangos truputį nuvylė. Jie žaidė nesusikaupę, dažnai klydo, priiminėdavo neteisingus sprendimus. Jaunų žaidėjų klaidas sėkmingai taisė komandos kapitonas V. Drabavičius ir patyręs A. Švilpa. Iš jaunimo sėkmingai į žaidimą įsiliejo tik devyniolikmetis A. Čypas.  Jeigu ankstesniuose susitikimuose mūsų komanda žaidė tikrai prastai tai rugtynese su Klaipėdos „Dragūnu“ matėme jau visai priešingą vaizdą. Vadovaujant komandos kapitonui V. Drabavičiui ir jauni žaidėjai žaidė labai susitelkę, mažai klydo rodė didelį norą laimėti šį susitikimą. Visą laiką nežymiai pirmavo šalies čempionai, bet likus žaisti 45 sek. Jovydas Jurašius rezultatą išlygino 33:33. Mūsų komandos vartininkui Matui Pranskevičiui atrėmus labai pavojingą klaipėdiečių metimą mūsiškiai dar turėjo 15 sek. įvarčiui pasiekti. Tai sėkmingai ir padarė mūsų patyrę seni vilkai Artūras Švilpa ir Valdas Drabavičius dešiniam krašte atlikę labai įspūdiną derinuką, kuriame pastarasis ir pelnė pergalingą įvartį. Pergale. 34:33 džiaugėsi mūsų vaikinai. Turnyre mūsų komanda liko penktoje vietoje. Mūsų komandos vyr. treneris R. Maldžius pažymėjo jog komandoje nežaidžiant visai eilei pagrindiniu rankininkų buvo labai gera proga patikrinti komandos naujokų ir visų jaunų žaidėjų galimybes atsakingiems šio varžybinio sezono startams. Turime pilną vaizdą, kuriais jaunais žaidėjams galime pasitikėti žaidžiant atsakingas Lietuvos čempionato, Baltijos šalių taurės ir Europos taurės rungtynes.“