ĮSIBĖGĖJANT PASIRUOŠIMUI NAUJĄJAM SEZONUI
ĮSIBĖGĖJANT PASIRUOŠIMUI NAUJĄJAM SEZONUI
Rugpjūčio 1 d. „VHC Šviesa“ rinkosi į pirmąją treniruotę. Aptarę būsimo sezono planus mūsiškiai įniko į treniruotes. Pasiruošimas greitai įsibėgėja: treniruotės vyksta du kartus per dieną, o jau rugpjūčio 7 d. komanda išvyksta savaitės treniruočių stovyklai į Molėtus. Vėliau vėl pasiruošimą „Šviesa“ tęs Vilniuje. Pagal komandos pasirengimo sezonui planą pirmosios kontrolinės rungtynės vyks rugpjūčio 18 – 20 dienomis Erimos taurės turnyre Alytuje, tada jau pasimatys pirmiji šio sezono koamndos žaidimo bruožai.
Besiruošiant naujajam sezonui pakalbinome komandos trenerį Raimoną Maldžių ir klubo vadovą Marių Devyžį norėdali sužinoti naujienas, planus ir lūkesčius.
 
Komandos treneris R. Maldžius: „Pirmiausia labai džiaugiamės, kad komandai padėti sutiko ir dar metus treniruočių procesui vadovaus labiausiai patyręs rankinio treneris Lietuvoje Antanas Taraskevičius.
Jau savaitė, kaip dirbame Vilniuje. Savaitę planuojame praleisti stovykloje Molėtuose. Po to persikelsime į Vilnių  ir pasirengimą sezonui tęsime čia. Rugpjūtį planuojame dalyvauti keletoje tarptautinių turnyrų, kur ir išbandysime komandą varžybose. 
Po 11 metų pertraukos klubas pasinaudojo iškovota teise rungtyniauti Europos Challege Cup taurės varžybose. Taigi artimiausias tikslas pasirengti jau spalio pradžioje vyksiančioms rungtynėms. Burtai lėmė, kad varžovas Rusijos čempionate IV vietą pernai laimėjusi Stavropolio Dinamo komanda. Na o Lietuvos čempionate mūsų tikslas nesikeičia jau eilę metų, norime laimėti medalius. Bet tikras savo galimybes manau tiksliau galėsime įvertinti prasidėjus sezonui. Kaip ir kasmet norime, kad pasikeitimų komandoje būtų kuo mažiau, bet jų vis nepavyksta išvengti. Su komanda sezono nepradės, vienas iš svarbiausių mūsų praeitų metų žaidėjų Ignas Jonuška. Jis pusmečiui išvyksta studijuoti į Graikiją ir prie mūsų prisijungs tik po Naujų metų. Tai sezono pradžioje gali būti didelis nuostolis, nes Ignas pernai buvo vienas kertinių komandos gynėjų. Mums labai netikėtai Tomas Valiulis neįstojo mokytis į Vilnių ir pasirinko Kauną. Su komanda nesportuoja ir Dovydas Kuodys. Juos, aišku, turės pakeisti tiek komandos senbuviai, tiek naujokai. Didžiausias mūsų „naujokas“ – tai Tomas Bernatavičius. Jis po keletos sezonų Olandijoje metams lieka Lietuvoje ir susitvarkęs sveikatą turėtų būti didelis komandos ramstis. Į komandą grįžta Rosvaldas Ramunis, iš Utenos atvyksta Matas Mecelica, pagrindinėje sudėtyje debiutuos Ernestas Jančiukas, pernai žaidęs mūsų klubo I lygos komandoje. Su komanda sportuos ir daugiau jaunų žaidėjų, kurie prie pagrindinės sudėties prisijungs antrame čempionato rate.“
 
Klubo vadovas M. Devyžis: „Prasidedantis 2017-2018 m. rankinio sezonas klubui tikrai yra neeilinis. Visų pirma, todėl, kad šiemet klubas švenčia 15 metų jubiliejų. Per ilgametę klubo istoriją buvo pasiekta daug skambių ir svarbių pergalių, tačiau norime, kad šiais jubiliejiniais metais būtų pasiekti tokie rezultatai, kurių iki šiol nebuvome pasiekę tiek nacionaliniame čempionate, tiek ir tarptautinėje arenoje.
Nuo praeitų metų komandos sudėtis nedaug pasikeitė – komandoje liko visi pagrindiniai praeitą sezoną klubui atstovavę rankininkai. Praeitame sezone mūsų komanda buvo labai jauna, kai kurie žaidėjai važinėjo iš kitų miestų, todėl visi ne visuomet galėjo pilnavertiškai ir kartu treniruotis, ruoštis varžyboms. Tačiau šiais metais tie žaidėjai jau tapo studentais ir persikėlė į Vilnių, todėl praeitais metais atsiradę komandiniai ryšiai ir galimybė pilnavertiškai visiems treniruotis, manau, duos gerą stimulą progresuoti, geriau išnaudoti savo potencialą ir pasiekti aukštų sportinių rezultatų. Labai džiaugiamės, kad prie mūsų jaunųjų žaidėjų šiais metais prisijungė ir keli patyrę žaidėjai, savo profesionalų karjerą pradėję mūsų klube, o vėliau patirties sėmęsi užsienio klubuose. Esame įsitikinę, kad jaunų komandos talentų, jau seniau joje žaidžiančių (Valdas Drabavičius, Artūras Švilpa ir kt.) bei sugrįžusiųjų lydinys bus mūsų kelias į sėkmę šiame sezone.
 Klubo vadovybė šiame Lietuvos rankinio lygos čempionate nori matyti komandą finale kovojančią dėl Lietuvos čempionų titulo, taigi, tikslas yra aukščiausios prabos medaliai. Taip pat norime grąžinti į Vilnių ir LRF taurę. Baltijos lygoje sieksime patekti į finalo ketverto etapą, na o EHF Iššūkio taurės turnyre norime įveikti bent vieną atrankos etapą.
Iškelti tikslai yra pakankamai aukšti mūsų pakankamai jaunai komandai, tačiau klubo vadovybė mano žaidėjų perspektyvas ir potencialą, todėl tikime, kad tikslai yra realūs. Norėdami tobulėti žaidėjai privalo atiduoti visas jėgas ir pademonstruoti norą bei susitelkimą. Pagal komandos darbą pasirengimo sezonui pradžioje, pagal trenerių užsidegimą esame įsitikinę, kad šį sezoną savo sirgalius bei rėmėjus nudžiuginsime tikrai ne viena svarbia pergale.
Šį sezoną ypatingą dėmesį skirsime ir savo žaidėjų įtraukimui į darbą su vaikais ir jaunimu, kadangi esame įsitikinę, kad tai yra logiška ir natūrali klubo veiklos dalis, vyresnieji privalo dalintis savo patirtimi su mažais ir ne tokiais mažais sportininkais, potencialia jų pamaina klube. Ieškosime aktyvių  rankinio entuziastų, norinti prisidėti prie šios sporto šakos populiarinimo, taip pat sieksime į rankinį sugrąžinti žmones, kurie dėl vienokių ar kitokių priežasčių yra nuo jo atitolę. Tikrai žinome ne vieną rankinio entuziastą trenerį ar buvusį žaidėją, kurie yra pasijutę nereikalingi ar užmiršti, mes keliame tikslą šiuos žmones pritraukti pas save, norime, kad jie vėl gerai jaustųsi atiduodami save mylimai sporto šakai.
Taigi, laukia ypatingi, aktyvūs ir svarbūs metai ir esu įsitikinęs, kad visi surėmę pečius ir dirbdami išvien, sezono pabaigoje galėsime pasidžiaugti savo darbo vaisiais!“
Tad, artėja įdomus sezonas. Kaip visada stengsimės pirmieji su Jumis pasidalinti naujienomis apie komandą. Artėjant rankinio kovoms supažindinsime ir su naujokais.